O autorze
Cały czas lubię szukać nowych i ciekawych zajęć, w których mogę się spełniać. Obecnie zgłębiam tajniki coachingu oraz doradztwa, a zajmuję się marketingiem. Mam wiele ciekawych zainteresowań, począwszy od sportu, motoryzacji, a kończąc na kinie czy muzyce. Kiedy "dawno temu" zajmowałem się sportem elektronicznym, miałem okazję publikować swoje teksty na łamach onet.pl, Gry-OnLine.pl, czy gamecorner.pl i wielu, wielu innych.

Zamieszki w Legionowie mogą być początkiem buntu

Zamieszki w Madrycie
Zamieszki w Madrycie PAP/EPA/LUCA PIERGIOVANNI
W niedzielny wieczór w Legionowie doszło do zamieszek między Policją, a młodymi mężczyznami. Ich bilans to 8 zatrzymanych i 6 rannych policjantów. W poniedziałek te statystyki jeszcze się zwiększyły. Jednak ten wpis nie będzie się skupiał na tym co już było, a na tym co może się wydarzyć. Niedługo może być coraz więcej takich akcji i manifestacji młodych osób, które niestety nie skończą się na okrzykach. Szkoda, że rząd dalej nie będzie się liczył ze zdaniem tych, dzięki którym Polska dziś istnieje.

Na początek napiszę, że uwielbiam kiedy Policja mówi o chuliganach, kibolach i bandytach, a sama sobie pozwala na skandaliczne traktowanie ludzi na komendach... Właśnie chociażby wobec osób u których znaleziono marihuanę - grożenie i straszenie na przesłuchaniu to często standard. Jeśli do tego dołożymy możliwość stracenia szansy na normalne życie przez trochę zielska, to nie dziwmy się, że później ktoś połyka woreczek z marihuaną i ponosi śmierć przez udławienie. Faceci, którzy zrobili burdę pod komendą to ludzie, którzy wiedzą jak to wygląda i są po prostu wkurwieni tym co się dzieje w Polsce.

Mnie martwi jednak to, że w Polsce może wkrótce wybuchnąć fala manifestacji uczniów, studentów, absolwentów i młodych pracujących. Nastroje antyrządowe są coraz większe i przez to coraz bardziej tłumione w sobie, na forach, czy w komentarzach na portalach internetowych. Nie wiadomo jednak jak długo uda się to wszystko jeszcze utrzymać w ryzach.

Dziwimy się, że coraz więcej osób z mojego pokolenia, ale także tych starszych i młodszych nie chce walczyć za ojczyznę, że wielu boi się powołania na szkolenie wojskowe, ale ja nie widzę w tym nic dziwnego. Abstrahując już od czynników współczesnego wychowania (w którym tak wiele osób wypatruje źródła takiego stanu rzeczy) - z każdym dniem będzie więcej osób wolących uciekać niż bronić kraju tak zepsutego. To nie jest ich egoizm. To egoizm władz.

Nie potrafię zrozumieć dlaczego politycy próbują wmówić inteligentnym ludziom, że jest dobrze, kiedy większość widzi jak jest. No ale... Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja też bym chwalił, albo nie mówił nic, gdybym miesięcznie zarabiał ponad 10 tysięcy i nie musiał użerać się z całym chorym systemem prawnym, podatkowym, opieki zdrowotnej i tak dalej i tak dalej.


Dlatego ludzie wyjeżdżali, wyjeżdżają i będą dalej w jeszcze większych ilościach wyjeżdżać z Polski. Na ten moment, jeśli nic się nie zmieni, mam taki sam plan. Nie będę się siłował z 1 państwem... Do dyspozycji mam jeszcze 5 kontynentów, gdzie mogę spróbować godnego i spokojnego życia. Inne państwa bardzo korzystają na sytuacji panującej w naszym kraju, bowiem potrafią wykorzystać potencjał zdolnego imigranta. Dla każdego z nas Polska może stać się miejscem, do którego będziemy tylko przyjeżdżać na wakacje. Odwagi do takiej decyzji dodaje każdy kolejny dzień.

Mam natomiast świadomość, że są też inni, którzy mają takie samo albo nawet gorsze zdanie niż ja, ale nie będą chcieli wyjeżdżać, a ponadto jako pierwsi pójdą bronić Polski. Nie tylko przed obcym najeźdźcą. Chwała im za to. Tylko, że ja wyładuje swoją frustrację najpierw pisząc brzydkie słowa w Internecie, później wykrzykując na zewnątrz, a na końcu emigrując. A Oni? Oni nie zakończą tego w spokojny sposób. Wystarczy jedno nieodpowiednie w ich mniemaniu zachowanie jednego policjanta, aby rozpętać wojnę Polsko-polską jak kiedyś na Marszu Niepodległości.

Tego nie daje się już spokojnie obserwować. Jeśli nic się nie zmieni, to te zamieszki będą kwestią czasu... A wtedy politycy wespół z telewizją i Policją będą mówiły o bezpodstawnej fali bandytyzmu i chuligaństwa na polskich ulicach.

Na podsumowanie tego wpisu utwór, który zawiera wszystko czego nie napisałem powyżej. Posłuchajcie i oglądajcie. Koniecznie.I co? To już dzika dżungla, czy nadal normalny kraj?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...